Огляд AV-ресівера Marantz NR1711, журнал LB Tech

,16 november 2021

Маючи абсолютно всі необхідні функції, Marantz NR1711 забезпечує відмінну якість домашнього кінотеатру в тонкому і елегантному корпусі.

Наша думка

ЗА: Оснащений такими функціями, як Atmos і 8K, а також корекцією приміщення, що зберігається в двох різних версіях. Звучить добре, і з достатньою потужністю, на хорошому рівні.

ПРОТИ:Якщо вам потрібні справжні домашньо-кінотеатральні м'язи, вам доведеться збільшити розмір - і, очевидно, також і ціну апарату.

Технічні характеристики

 • Потужність: 7 x 50 Вт (8 Ом, 2 канали)
 • Кількість каналів процесора: 7.1
 • HDMI: 6 входів (2.1), 1 вихід (eARC)
 • Аудіоформати: Dolby TrueHD, Dolby Atmos, DTS-HD MA, DTS: X/Virtual: X
 • Корекція приміщення: Audyssey MultEQ
 • Можливості: Spotify Connect, Tidal, TuneIn, Deezer та інші.
 • Бездротовий зв'язок: HEOS multiroom, AirPlay 2, DLNA, Bluetooth (двосторонній)
 • Фоно-вхід: Так (ММ)
 • Управління через додаток: Marantz 2016 AVR Remote, HEOS
 • Управління голосове: Google Assistant, Siri, Alexa
 • Вага: 8,3 кг
 • Кольори: чорний, сріблястий

Справжній домашній кінотеатр у звичайній вітальні - справа не проста. Особливо, якщо ви сторонитеся «масивної і потворної» апаратури і великих колонок. Більшість людей обирають саундбар, і це нормально - у мене, наприклад, він є. Але існують альтернативи, які забезпечують набагато кращий звук, не захаращуючи при цьому всю вітальню.

Наш елегантний ресівер об'ємного звучання від Marantz є одним з таких прикладів. Модель під назвою NR1711 в висоту всього 17 см і добре виглядає - незалежно від того, чи виберете ви чорний або сріблястий колір. Колонки при цьому не обов'язково повинні бути великими, і їх цілком можна буде повісити на стіну. У такого варіанту чимало переваг перед будь-яким саундбаром.

Marantz NR1711 - це тонкий і витончений ресивер об'ємного звуку, який повинен зацікавити своїм звучанням багатьох.

ЗВУК ЗВЕРХУ

Marantz NR1711 має усі функції, що необхідні для повноцінного домашнього кінотеатру. Включаючи тривимірний об'ємний звук, також зі «звуком зверху». NR1711 готовий забезпечити два висотних каналу на додаток до звуку 5.1 і сумісний з так званими об'єктно-орієнтованими тривимірними аудіоформатами Dolby Atmos і DTS: X. У цих форматах звукова доріжка містить метадані про те, де повинні бути розміщені різні об'єкти в звуковому зображенні, незалежно від того, скільки каналів і динаміків ви підключили.

Ресивер також підтримує так звану віртуалізацію висотних джерел Dolby Atmos і DTS Virtual: X, які імітують висотні канали, використовуючи стандартну «плоску» конфігурацію джерел звуку, в якій висотних колонок немає. Це працює не так само добре, як реальні висотні колонки, але здатне створити додаткову ілюзію тривимірного звуку в порівнянні з варіантом, коли така функція відключена.

Якщо вам потрібен не звук зверху, а, скажімо, додаткова пара тилових динаміків, ресивер можна легко налаштувати на конфігурацію 7.1. Однак, якщо у вас є можливість встановити пару спікерів ближче до стелі або використовувати дві спеціальні колонки Atmos, розміщені поверх фронтальних, я б порекомендував саме це. Звукова картина стає об'ємнішою і правдоподібнішою.

Модель підтримує дозвіл відео 8K і 4K/120 Гц, змінну частоту кадрів, і все, що вам потрібно в сучасному світі відео та ігор.

ВІДЕО 8K И HDMI 2.1

NR1711 отримав відеочіпсета останнього покоління, а це означає підтримку відеосигналів 8K. 4K відтворюється з частотою до 120 кадрів в секунду, також підтримується змінна частота кадрів, яка цікавить геймерів. Модель забезпечує ігрові можливості PS5 і Xbox Series X в повному дозволі Ultra HD і неймовірно швидкі дії на екрані!

NR1711 також має eARC, тобто покращений поворотний аудиоканал. Це означає, що він приймає звук з високою роздільною здатністю з каналу повернення звуку телевізора через підключений кабель HDMI. Таким чином, ви можете підключити всі свої відео та ігрові джерела безпосередньо до телевізора і передавати звук високої чіткості на ресивер за допомогою одного кабелю HDMI. Для ігор я б рекомендував цей варіант для отримання мінімально можливої затримки, що особливо важливо в іграх.

7.1 — ЦЕ НЕ 7.2

Обратите внимание, что хотя Marantz утверждает, что это ресивер 7.2, то есть у него два канала сабвуфера, это не совсем так. В такой конфигурации ресивер должен обрабатывать два канала отдельно, т. е. чтобы для каждого сабвуфера можно было индивидуально настроить расстояние, частоту кроссовера и эквалайзер. Здесь выходы на сабвуфер идентичны, т. е. это не 7.2.

Зверніть увагу, що хоча Marantz стверджує, що це ресивер 7.2, тобто у нього два каналу сабвуфера, це не зовсім так. У такій конфігурації ресивер повинен обробляти два каналу окремо, т. Е. Щоб для кожного сабвуфера можна було індивідуально налаштувати відстань, частоту кросовера і еквалайзер. Тут виходи на сабвуфер ідентичні, т. Е. Це не 7.2.

ВСТАНОВЛЕННЯ

Площа моєї кімнати з телевізором становить близько 15 кв. м. Через скляних вікон і паркетної підлоги вона звучить досить гучно, але м'які меблі і килими трохи пом'якшують цей ефект. Я вважаю, що це типова середовище для такого ресивера, який націлений на «нормальних людей», які хочуть, щоб він був компактним і доречним у звичайній вітальні.

Я використовую звичайні колонки 5.0. На стіні знаходиться 77-дюймовий OLED-екран зі спеціальною панеллю, яка перетворює весь телевізор в акустику, яку можна підключити до центрального каналу підсилювача. В даному випадку я не використовував сабвуфер, тому у мене є шанс дізнатися, наскільки добре підсилювач контролює низькі частоти.

КАЛІБРУВАННЯ

Marantz NR1711 має вбудовану систему корекції звуку Audyssey MultEQ, яка регулює всі канали для забезпечення точного балансу звуку в кімнаті. Це означає, що, наприклад, якщо не всі ваші колонки - одного виробника і типу, це не стане великою проблемою. Особисто я вважаю за краще використовувати звуковий режим Audyssey Reference, який усуває недоліки і в той же час забезпечує природний звуковий баланс.

Нова цікава функція полягає в тому, що NR1711 може зберігати калібрування в двох осередках пам'яті. Таким чином, наприклад, ви можете виконати одну калібрування з сабвуфером, а іншу - без, і перемикатися між ними відповідно до ситуації. Я сам зберіг першу калібрування з телевізором в якості центрального каналу і другу - без нього, оскільки стало ясно, що для відтворення музики телевізор не дуже хороший. Таким чином, я використовую центральний канал для фільмів, і діалоги йдуть прямо з екрану, в той час як цей сигнал направляється на фронтальні динаміки, коли я слухаю багатоканальну музику. Раніше це було нелегко зробити, але тепер для цього достатньо всього лише одного натискання кнопки. Вже за одне це варто вибрати NR1711, якщо порівнювати його з його попередником, NR1710.

ЗВУК КІНОТЕАТРУ У ВІТАЛЬНІ

Моя вітальня не повністю симетрична: права колонка працює з кута, що призводить до надмірного і забарвленого басу, а ліва спрямована на більшу відкритий простір. Тут дійсно можна протестувати корекцію кімнати. З нею проблемні частоти в басі очищаються, так що звуковий образ стає більш щільним і природним в нижніх октавах. Це найважливіша відмінність, яке корекція приміщення вносить в мою вітальню, в той час як режим Audyssey Reference, в той же час, залишає практично незмінним характер звучання.

Якщо у вас є додаткові гроші і для вас не принципова витонченість корпусу ресивера, можна знайти більш потужні рішення. Але NR1710 звучить дуже добре, і в своїй вітальні я можу отримати від нього більш, ніж достатню гучність для дійсно крутих вражень від перегляду фільмів. У мене є саундбар Sonos Arc, і хоча це хороша звукова панель, вона не наближається до рівня цієї системи.

Хороші колонки, безумовно, заслуговують на повагу, але ресивер Marantz володіє дійсно хорошими якостями. Атмосфера в "Інтерстеллар" кілька разів викликає мурашки по спині. Музика. Діалог. Відмінна гра і «хімія», яка тримається між акторами, і такий фільм не можна дивитися з поганим звуком. Тут, власне кажучи, я не пропускаю нічого істотного. Голоси звучать добре, як і музика. Між аудіоканалів існує прекрасне взаємодія, яке створює великий і цілісний звуковий образ.

Ресивер Marantz звучить так, як я очікую від Marantz: з теплими середніми частотами і просто величезного розміру «верхів». Недолік потужності не особливо помітний в моїй вітальні, тому що мені не потрібно дуже багато «москалів», щоб заповнити кімнату. Повернувшись до саундбару Sonos, ми почуємо, як звук зменшиться до крихітної блідою версії самого себе. Marantz набагато могутніше і якісніше.

Музика, як в об'ємному, так і в стерео режимі також набагато перевершує ту, з якою може впоратися панель Sonos, а також краще, ніж у інших елегантних ресиверів, які я чув. Що стосується аналогів, то крім згаданої потужності, я не думаю, що NR1711 відстає від більш великих AV-ресиверів об'ємного звуку, які я чув в цьому класі.

ТЕСТОВА КІМНАТА ПОКАЗУЄ

Робоча кімната для тестування аудіо симетрична і має більш контрольовану і приглушену акустику. Він удвічі більше моєї вітальні і тому краще видно момент нестачі потужності.

Тут змонтована акустика Procella THX в конфігурації 7.1 з парою стельових Atmos-панелей Martin Logan SLM. Це те, що я слухаю найчастіше.

Як я і думав, вражаючу звукову картину від Marantz можна отримати, підключивши динаміки в форматі 5.1 і використовуючи стельові динаміки для Atmos, замість того, щоб використовувати «плоску» конфігурацію 7.1. Знову ж таки, є дещо, що ви можете спробувати зберегти з цих двох різних конфігурацій. Але перемикання між ними не так просто, оскільки вимагає перекоммутации колонок на задній панелі ресивера.

У цьому сетап стає зрозуміліше, що ресивер Marantz - не з найпотужнішою різновиди. У драматичних звукових ефектах, при високій гучності, відсутня динаміка, що частково знижує реалізм. Це теж цілком очікувано. Найголовніше, що при відтворенні залишається дійсно високу якість звуку і чіткість. Таким чином, ніхто ні в чому не відчуває себе обдуреним. Сумні сцени можуть викликати сльози, точно так же, як напружені сцени в трилері викликають реальне співпереживання.

ПОТОКОВЕ ВІДТВОРЕННЯ МУЗИКИ

Оскільки це універсальний ресивер об'ємного звучання, слід також відзначити, що він має відмінні можливості для потокової передачі музики. Інтерфейс називається HEOS. Інші продукти HEOS можуть грати разом в мультирумних системи. Ви завантажуєте додаток, входите в музичні сервіси, які хочете використовувати, наприклад Spotify, Tidal або Deezer, і вперед. HEOS не підтримує Apple Music і YouTube Music, але, оскільки ресивер має вбудовану підтримку AirPlay і Bluetooth, є рішення і для цього.

ВИСНОВОК

Серед тонких ресиверів, які ми тестували раніше, Marantz завжди показував кращі результати в своєму класі. А 7.1-канальний ресивер NR1711 поки що є найкращим у Marantz.

Звук дуже добре збалансований і приємний, а потужності достатньо, щоб заповнити невелику вітальню всім звуком, якого буде достатньо навіть в бойовиках і динамічних фільмах. Він також і в вітальні площею понад 25 кв. м, але якщо ви очікуєте вражень, як в кінотеатрі, 50 Вт на канал буде недостатньо.

Marantz NR1711 має всі необхідні функції, включаючи дві пам'яті для автокалибровки динаміків. Це спрощує тестування різних налаштувань і розташування динаміків і перемикання між ними.

Цей ресивер створений для тих, кому потрібен тонкий дизайн без шкоди для якості звуку. В цьому класі кращої покупки немає.